2017/08/01

recenzja - Boy Meets Boy // David Levitan

"Boy Meets Boy" na moim tbr był jakoś od początku tego roku, kiedy Klaudia z Odczytaj wspomniała o niej w swoich filmików i przeczytałam jej recenzję, a jej opinia bardzo dla mnie się liczy, bo nigdy się na niej nie zawiodłam. Dlatego jak tylko przeczytałam "Złodziei snów", która swoją drogą też jest przeczytania z rekomendacji Klaudii, było dla mnie jasne, że książką, którą przeczytam będzie właśnie ta.

Boy Meets Boy | David Levitan | 2003 | 192 strony

"Boy Meets Boy" opowiada o nastoletnim Paul'u, który pewnego dnia spotyka w księgarni spotyka swojego rówieśnika Noah. Wypadało by również wspomnieć, że ta książka jest nastawiona na motyw lgbtq+, ale nie tylko, mimo, że książka jest krótka to zawarła w sobie wiele tematów, do których większość z was powinna potrafić się odnieść do niektórych fragmentów.

Książkę czytałam po angielsku, co jest dość oczywiste, bo po polsku nie wyszła i większość zrozumiałam, jednak jak zawsze bywa nie znałam pojedyńczych słówek, ale z kontekstu zawsze można coś zrozumieć, jak czytacie po angielsku dość regularnie to wiecie jak to jest. David Levitan ma bardzo dobre pióro i bardzo szybko mi się czytało. Większość książki przeczytałam w ciągu mojego powrotnego lotu, czyli jakoś dwie godziny, co o czymś świadczy.

Akcja tej powieści to nie są same pościgi i wybuchu, a wręcz ich nie ma, ale jest wciągająca i nie mogłam się od niej oderwać, akcja była płynna i prawdziwa. Bohaterowie wspaniali i nie było ich też dużo, wszyscy byli do polubienia na swój sposób. W ciągu tych niecałych dwustu stron przywiązałam się do bohaterów, a po ostatnim rozdziale chcę więcej, bo zakończenie autor zostawił otwarte, dlatego zapewne w tym czasie, kiedy czytacie tą opinię to ja czytam jakieś fanfiction o bohaterach.

Jak już wspominałam ta książka krąży wokół motywu lgbt i był to główny powód, dla którego sięgnęłam po tą pozycję, bo chyba tego typu literatury brakuje mi na polskim rynku, ale nie będę marudzić, bo moje zdolności języka angielskiego są na tyle dobre, że sięgam raz na jakieś powieści w tym języku i jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po "Boy Meets Boy".

★★★★★

Teraz pora na kilka pytań dla Was: czy cztaiść "Boy Meets Boy"? i po jakie książki sięgnęliście w języku obcym?

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie czytam ją w tym momencie. Zdecydowanie szybko się tą pozycję pochłania :)
    Ps. Czytam w języku angielskim
    thebookmyfantasy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia uśmiech.