2016/08/05

COLORFUL MEDIA

Hej, dzisiaj mam dla was post o magazynach językowych od wydawnictwa Colorful Media.

Colorful Media jest to wydawnictwo specjalizujące się w wydawaniu magazynów językowych w sześciu językach: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i rosyjski. Wydawnictwo ma w swojej ofercie siedem magazynów językowych:

English Matters - magazyn w języku angielskim
Business English Magazine - magazyn w języku angielskim biznesowym
Deutsch Aktuell - magazyn w języku nienieckim
¿Español? Sí, gracias - magazyn w języku hiszpańskim
Français Présent - magazyn w języku francuskim
Italia Mi piace! - magazyn w języku włoskim
Ostanowka: Rossija! - magazyn w języku rosyjskim

Ja wybrałam magazyny w języku angielskim i języka angielskim biznesowym, francuskim, bo tych języków się uczę, zamówiłam jeszcze magazyn w języku włoskim, bo bardzo chciałabym się tego języka nauczyć i dzięki wakacjom we Włoszech parę lat temu mogłam się przynajmniej z tym językiem osłuchać, a teraz mogę się zapoznać ze słownictwem. I jeszcze wybrałam sobie edycję specjalną magazynu English Matters o Stanach Zjednoczonych. 


Chciałabym powiedzieć trochę o magazynach ze strony czytelnika. Każda gazeta jest wykonany w estetyczny i przejrzysty sposób. Wiadomo, że jest to magazyn to są też w nim zdjęcia, które bardzo mi się podobają.

Każdy magazyn (przynajmniej takie jakie ja mam) ma pewną konstrukcję: mamy tekst, jakiś artykuł i poniżej jest słowniczek, pojedyncze słowa lub wyrażenia. Słowniczek może być pomocny przy czytaniu artykułu. Niektóre teksty też mają swoje kody QR i dzięki temu możemy odsłuchać dany artykuł lub jakieś inne dodatki. Jest to coś naprawdę fajnego, bo można się z danym językiem osłuchać, nie wiemy jak wymawiać dane słowa etc. W niektórych magazynach są "poukrywane" mini gry np, gdzie to pasuje, krzyżówka; lub jakieś ćwiczenia językowe, co jest na prawdę fajne.


Teraz o tym czy warto takie magazyny kupić: tak, a dlaczego? Po pierwsze są tanie, kiedyś kupowałam jakieś magazyny dla młodzieży w empiku i nie były one takie tanie, gazetka, która miała mniej niż 100 stron kosztowała mnie ponad 30 złotych, a za taką cenę możecie kupić przynajmniej dwa magazyny Colorful Media. Po drugie oferują nam nasz kochany słowniczek. Po trzecie możecie pobrać arkusze pracy, listę wszystkich słówek itp. Po czwarte ciekawe artykułu. Teksty nie są napisane trudnym językiem i czyta je się bardzo przyjemnie.

Więc to jest chyba wszystko, co chciałabym powiedzieć o tych magazynach, chciałabym bardzo podziękować wydawnictwu Colorful Media za możliwość sprawdzenia waszych magazynów.
(klikając na obrazek przeniesiesz się do strony wydawnictwa)

Dzięki za czytanie tego posta. I mam do was pytanie: jakie posty o książkach (nie recenzje) chcielibyście tu zobaczyć? Ostatnio złapał mnie kac książkowy i mało czytałam i szczerze za bardzo nie wiem w co ręce włożyć.

7 komentarzy:

 1. Ja od dawna czaję się na te magazyny, sama uczę się angielskiego, hiszpańskiego i niegdyś francuskiego, z chęcią wróciłabym do nauki... Zrobiłaś mi ochotę, nie powiem ;)
  Btw - czyżby współpraca z wydawnictwem Colorful Media? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisałam wyżej te magazyny są świetne, moim amatorskim okiem idealne dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych, więc polecam. I tak jest to współpraca z wydawnictwem i tak mi się spodobały ich magazyny, że będę musiała sobie kilka zamówić za jakiś czas.

   Usuń
 2. Cześć :)
  Nominowałam cię do Poczuj Lato Book Tag. :)
  http://olalive-blog.blogspot.com/2016/08/poczuj-lato-book-tag.html
  Będzie mi bardzo miło,jeśli go wykonasz. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na kaca książkowego najlepszy jest tag, może jakaś playlista do ulubionej książki, Twoje nawyki czytelnicze itp rzeczy:) A najlepiej znajdź jakąś książkę, najlepiej w gatunku, którego nie znasz i daj się porwać - kac minie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pomoc z tym kątem. Jutro akurat idę do biblioteki to jakaś książkę sobie znajdę :) i z tymi pomysłami też serdecznie dziękuję <3

   Usuń
 4. bardzo lubię English Matters i Business English Magazine. pozdrawiam i zapraszam na konkurs do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaglądam do English Matters i Deutch Aktuell.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia uśmiech.