2015/11/17

Ulubione "Seriale" Dzieciństwa

Hej, jak obiecałam: postaram się, aby posty były dwa ray w tygodniu. Nie przedłużając, dzisiaj mam zamiar wam przedstawić moje ulubione "seriale" dzieciństwa. Tak ten cudzysłów nie jest tu bez powodów. Bo kto w wieku kilku lat oglądał prawdziwe seriale.. zazwyczaj do były bajki, kreskówki, choć znalazł się tam jeden serial. Dzisiaj chciałabym wam pokazać ulubione bajki jak miałam poniżej 7 lat.

1. Gęsia Skórka. To jest "serial", który właściwie oglądam odkąd sięgam pamięcią. Czasem lubię obejrzeć sobie parę moich ulubionych odcinków, ale już nie ma w tym nutki grozy.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/af/Goosebumps_intertitle.png

2. Dziwne Przypadki Blake Holsey High. Miałam ok. 5 lat, kiedy wyemitowano pierwszy odcinek w Polsce. Z powodu, że byłam mała kiedy oględałam ten serial to zapomniałam... nawet nie wiecie jaki miałam problem z znalezieniem jego, ale - jak widać - udało mi się. Na pewno będę chciała do niego powrócić.
http://data.whicdn.com/images/5931765/original.jpg

3. Power Rangers. Tak, oglądałam to jako mała dziewczynka. Zawsze jak było na Jetix to starałam się oglądać. Szczerze nie mam z nim wiele wspomnień ale oglądałam, większość generacji.
 http://www.thecomicbookcast.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/08/power-rangers.jpg

4. Odlotowe Agentki. Jaka dziewczynka tego nie oglądała, a potem w przedszkolu się bawiła w odlotowe agentki? W domu dalej mam kasetach z różnymi odcinkami.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/56/Totally_Spies_logo.jpg

5. Ach, ten Andy. Ta bajka jest dla mnie naprawdę jednym z większych wspomnień, oglądałam ją na potęgę tak jak Odlotowe Agentki. Było to dla mnie zabawne, szczerze nie wiem jak by to było z moim podejściem do komedii obecnie, ale na pewno kiedyś obejrzę kilka odcinków dla wspomnień.
https://fanart.tv/fanart/tv/92241/tvthumb/whats-with-andy-50f09c563eb50.jpg

6. Świat według Ludwiczka. Moim zdanie Świat według Ludwiczka jest najbardziej edukującą moralnie bajka jaka udało mi się oglądać. Wyniosłam z niej wiele i rzeczy, które nauczyłam się wtedy jako dziecko dają mi dużo dzisiaj np. nie kradnij (może to banalne i każdemu dziecku wpajają to rodzice, ale to zostało tam przedstawiony w taki sposób, że zapamiętała), akceptacja innych; rodzina jest ważna; bądźmy mili dla innych. Oczywiście jest tego o wiele więcej.
http://vignette4.wikia.nocookie.net/90scartoons/images/d/d2/Life_with_Louie_Title_Card.png/revision/latest?cb=20140708185237

7. W.I.T.C.H. Jako, że byłam dziewczynką to nie mogło obejść się bez naszych Czarownic, lubiłam w tej bajce nutkę mroku. Od dziecka lubię taki klimat w "serialach". Była w nim tajemnica, magia itp. Co każda dziewczyna lubiła. Do dnia dzisiejszego ma gdzieś w pokoju segregatory z karteczkami z W.I.T.C.H.
http://vignette2.wikia.nocookie.net/wikichannel/images/7/73/W.I.T.C.H._characters_in_TV_series.jpg/revision/latest?cb=20140729204309

Chciałabym wam teraz podziękować za czytanie i zapraszam was do podzielenia się w komentarzu waszymi ulubionymi bajkami/serialami z dzieciństwa. I tak przy okazji, moim zdaniem dalej powinni emitować tej bajki, ponieważ dzisiejsze bajki pokazują, że to wygląd jest najważniejszy.

3 komentarze:

 1. power rangers - najlepsze! :D

  zapraszam również do mnie ;)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog :)
  .
  .
  Co powiesz na obs za obs? (jak tan,anpisz u mnie na blogu)
  Zapraszam http://fashionandeuforia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. odlotowe agentki były super xd
  pozdrawiamy :*
  http://palaania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia uśmiech.