2016/02/23

Kącik Czytelniczy - "Piata Fala" Rick Yancey
Polski tytuł: Piąta Fala
Oryginalny tytuł: The 5th Wave
Autor: Rick Yancey
Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Ilość stron: 512
Wydawnictwo: Otwarte (Moondrive)
Rok wydania: 7 maja 2013
Rok wydania polskiego: 14 sierpnia 2013
Cena z okładki: 34,90 zł
Ocena: 9.5/10

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy uchodźców i tajne bazy wojskowe - każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, który postanowili wymordować całą ludzkość.

Nie oszukując nikogo kupiłam tą książkę, ponieważ była na promocji 50% na stronie znaku, a i tak chciałam ją przeczytać to pomyślałam, że jest to idealna okazja do kupna.

Jest to pierwsza pozycja dystopijna, która ma w sobie wzmiankę o kosmitach i jest to świetny pomysł. Następną rzeczą, która mi się podobała to sam świat, jak został wykreowany i przedstawiony. Same lokacje łatwo sobie wyobrazić. Miałam jeden problem z tą pozycją: nie mogłam sobie wyobrazić jednej sytuacji, która była pod koniec książki. Podobał mi się także sposób narracji: z różnych perspektyw. I rozdziały były krótkie, co bardzo mi się podobało i łatwiej mi się książkę czytało. Główni bohaterowie mnie nie denerwowali, polubiłam główną bohaterkę Cassie, polubiłam też Evana, ale nie chcę nic więcej zdradzać na jego temat. I końcówka... och, końcówka. Bardzo mi się podobało zakończenie pierwszego tomu serii, akcja bardzo się zagęściła. Ogólnie Piata Fala była wciągająca i nie nudziłam się podczas lektury, mogliśmy przezywać ją wspólnie z bohaterami.

Mam nadzieję, że wam się post podobał. Napiszcie mi czy czytaliście książkę i czy wam się podobała.

3 komentarze:

  1. Bardzo wysoka nota i chociaż nie jestem fanką gatunku, to może się skuszę. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam już wiele dobrego o tej książce, jednak jeszcze nie czytałam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przeczytałam obie części wydane w Polsce i uważam, że pierwsza jest lepsza. Nie wiem czy sama dałabym tak wysoką ocenę, ale na pewno jest to jedna z moich ulubionych pozycji. Wciąga niesamowicie!

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia uśmiech.