2015/06/18

Kącik Czytelniczy - Niezgodna // Veronia Roth

Hej, dzisiaj mam dla was recenzję książki, którą czytałam pod koniec lutego tego roku. Troche zapomniałam, ale te najważniejsze pamiętam. Więc przejdźmy do Niezgodnej.
 Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.


Kiedy usłyszałam o tej książce (dobra o filmie, ale najpierw przeczytałam książkę) to zawiało mi trochę Igrzyskami Śmierci (których nie czytałam, ale obejrzałam filmy z tej serii). Trochę bałam się zabrać za ten tytuł dlatego odkładałam to przez pół roku. Zachęciła mnie do tego pewna youtuberka (KinaCzewa) i nie żałuję, że się do tego zabrałam.

Książka jest naprawdę świetna bardzo podobał mi się opis spadania na początku, kto czytał/oglądał wie o jaki moment mi chodzi.  Chociaż najbardziej podobały mi się ostatnie rozdziały (jeżeli czytaliście/oglądaliście to możecie się domyślić dlaczego; nie chcę spoilerować) zostały świetnie opisane. Nie oszukując na dwóch momentach z pewnymi osobami płakałam.

Wiec nie zostaje mi nic innego, niż książkę polecić i zachęcenia was do podzielenia się opinią na temat książki oraz zaobserwowania mojego bloga :)

3 komentarze:

 1. Fajna książka polecam ! ;*
  Co powiesz na obs za obs ? Odp. u mnie ;)
  http://natalia-rogoza.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. musi byc ciekawa :)

  zapraszam do mnie
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam film a teraz chce książkę przeczytać :)

  Mój blog-KLIK!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia uśmiech.